14 Ekim 2009 Çarşamba

Mehmet Demirkol İle Memleket Kurtarmaca

Tarafsızlık sıfatını oldukça profosyonelce(!) kullanan, ilke edinmekten ziyade bu kavramın arkasına saklanmayı çok iyi beceren ve bunu kullanmayı çok çok iyi başardığı için hatrı sayılır bir seveni de olan spor yazarı demirkol..

Kendisinden pek haz etmediğim için izleme gereksinimi duymam diğer hoşlanmadığım insanlarda olduğu gibi.. spor programı olmayan bir günde sporun daha doğrusu futbolun tartışıldığı bir kanalda zap yaparken tesadüfi olarak denk gelirsem "koyunun olmadığı yerdeki abdurrahman çelebi" hesabı dinlerim kendilerini.. bu anlarda en çok ntv spor'da fuat akdağ ile yapılan programda denk gelir.. yatmadan önce yatağıma uzanır ara sıra bu programın tekrarına denk gelirim..

Dünde mevzu türkiye milli takımının geleceğinden ve artık ayrılmak için saatleri sayan fatih terim'den açıldı.. Mehmet demirkol her zamanki gibi türk futbolunun geleceğini kurtaracak kendince kulağa uzaktan pek hoş gelen projelerini üretti.. İspanya, brezilya gibi futbol ülkelerinin sistemlerinin türkiye'ye getirilmesini, aksi halde türkiye'nin asla bir futbol ülkesi ve istikrar abidesi bir ülke olamıyacağını söyledi.. Buraya kadar bu güzel projelere herkes katılır.. kulağa hoş geliyor ne de olsa bir ispanya bir brezilya olacağız torresler, ronaldolar, ronaldinholar, kakalar üreteceğiz yuaslanım.. Ama mehmetçim burası türkiye be abicim.. Daha futbolcularını doğru düzgün tanımadan bu ülkeye şampiyonlar ligi şampiyonu rütbesi ile gelen "sistem adamlarına" sabır edemeyenler var.. Sence oldukça meşakat ve sabır gerektiren ve meyveleri senelerce sistemli bir çalışma ile herşeyden öte "sabırla" toplanacak modellere türkiye şartlarında kim bu sabırı gösterecek.. İşte lafla memleket böyle kurtarılıyor, peynir gemileri böyle yürüyor.. Kahveye gidip ortalama futbol bilgisi olan, futbolu tuttuğu takımdan takip eden 2-3 adamı çevremde toplayıp demirkol'un dediklerini söylesem "vay be doğru söylüyorsun, hakkatende öyle" derler ama bu işe farklı pencereden bakma gereksinimi duymazlar.. ne de olsa güzel laflar tatlı geliyor kulağa.. Şu cazibeye bakın brezilya, italya, ispanya olabilmek ? peki 2-3 çift kelamla halledilir ve ülke insanın beklentileri göz ardı edilir mi ? Demirkol'a göre ediliyor..

Onu da geçtim. Esas sinir bozucu olan noktaya gelmek istiyorum.. Yine mevzu bahis programda konu fatih terim'den açıldı.. İsviçre medyasının geçmişteki malum olayları unutamayan milliyetçi bir yazarının terimle geçtiği makaraya dair fuat akdağ fanatik gazetesinin haberini okuyordu.. Haberde "olmayan saçlarını geriye tarayan, gazla takımı yürüten terim'in sonu geldi, güle güle imparatoree " gibilerinden ne olursa olsun türkiye milli takımını senelerce çalıştıran bir insanın onurunu kırıcı şeyler yazıyordu.. Fuat akdağ bu haberi okurken hiç komik değil, iğrenç şeyler bunlar gibi kelamlar etti.. Demirkol ne yaptı peki ? Kocaman bir kahkaha.. hatta "sence komik galiba mehmet" dedikten sonra bile "evet komik" minvalinde bir cevapla kahkahaya devam etti.. Rolleri değişelim.. Dün fuat akdağ'ın karşısında mehmet demirkol değilde fatih terim'den nefret eden ya da açık konuşayım "fanatik" bir fenerbahçeli oltursaydı.. Onun tepkisi ne olurdu ? Fuat akdağ'a katılır mıydı kahkaha ile güler miydi ? o değilde birde demirkol'un tarafsızlığı vardı o nerde ?

Gözümde futbol analizi konusunda asla bir uğur meleke olamayandır mehmet demirkol.. en iyi bildiği şey kendince analizlerinle tarafını, formasını saklamaktır.. içindeki o formayı çıkartmasını da kendisinden beklemiyorum çıkarmasında zaten.. nezlimde saklanbaç oynadığı için özü sözü bir olan ömer çavuşoğlu'ndan bile daha antipatiktir.. O kendini saklamıyor ne de olsa..

2 yorum:

gltsry dedi ki...

Yüz de yüz katılıyorum, elinize sağlık.

Üzücü olan ise hala Demirkol'u objektif sanıp Galatasaray ile ilgili söylediklerini dikkate alanların olması. Onların da artık kış uykusundan uyanmalarını bekliyorum.

SsemihH dedi ki...

elinize sağlık cukk diye yerine oturan bir yazı olmuş.

Related Posts with Thumbnails

Kimsin Sen ?

 
Super Mario Jardel - Template By Blogger Clicks