25 Mayıs 2009 Pazartesi

Hakikaten yeter artık !!

Aslında suç sende değil.. Seni futbolcu belleyip senelerdir sağ bek, sağ orta saha hatta ön liberoda bile oynatanlarda.. Nedir kardeşim bu Sabri aşkı ? Teknik adam olarak geçinen tayfa saha içersinde bizim göremediğimiz neyi görüyor lütfen biri anlatsın.. Eğer koşmak, haldır huldur depar atmak, çalım atmaktan aciz olmak bu ülkede futbolculuk olarak görülüyorsa boşuna futbol okulu, alt yapıya yatırım falan yapmayın.. kurun bi atletizm okulu 100 metrede en kısa sürede koşan adamı getirin koskoca takımın sağ bekine koyun.. Enayi barcelona, manchester zaten milyonlarca dolar verip teknik bekleri takıma transfer ediyorlar

Bu güne kadar istisnalar haricinde bordeux maçı dışında şu takıma tek bir katkısı olmadı, her daim 10 tane işleyen çarkın 11. dönmeyen kısmını oluşturarak takımı bloke etti. Son pasları hep heder etti, muz ortaları ne hikmetse bir tek hakan abisi tarafından rağbet gördü !! ama artık o günler bitti.. Ne bu takımda hakan abileri var ne de başka biri ancak nasıl bir kerametse bu futbolculuktan aciz arkadaş hala ilk 11'de en sağlam şekilde yer bulabiliyor..

Bir kaç haftadır kaptan serkan kurtuluş'u oynattı onun yerinde.. Tamam serkan kurtuluş'ta aman aman topçu değil ama hangi galatasaraylı'nın gözü sağ bek'e kilitlenip keşke sabri oynasaydı onun yerinde dedi ? Hangi galatasaraylı bu çocuğu orda yadırgadı ? Ama yook bizim sabri aşkımız o kadar büyük ki orda değil serkan daniel alves bile olsa gider sabri'ye yer verir olacağız o derece.. Netekim hagi'nin bile ribery varken bu sabri'ye rağbet ettiğini bilirim ya başka bişiy demek istemiyorum..

Capone'den sonra ordaki derin boşluk bir türlü kapanamıyor.. En son prates ile biraz olsun kanayan yaraya pansuman yapılmıştı ama büyük imparator ne akla hizmetse artık onu göndererek senelerdir bizi cihanlara, sabrilere mahkum etti..

Beğenmediğimiz kalli ne kadar büyük adammış ki ''derin galatasaray'a'' rağmen sabri'yi sepetleyecekti. Ancak yenilen yemekler, kapalı kapılar arkasındaki karanlık diyaloglar sabri'yi bir anda fenerbahçe maçında ilk 11'e itti.. Ha o maçta sabri ne kadar uslandığını ''hakketmediğim şekilde kadro dışı kaldım'' diyerek zaten belli etmişti..

çok sayın adnan abiler lütfen uyanın artık !! Takımda kötü oynamak dışında ikilik çıkarma ve emre ile okan abilerinin yaptığı yabancılara cephe alma tayfasının arda, hasan, ümit kanadıyla birlikte 4. kanadını oluşturan bu adamı kovun artık.. Sabriler kolay yetişmiyor diyen asansör takım hocaları eminim kendisini kapışacaklardır.. Sabri'nin bu takımdan kovulması mı van nistelrooy'un transfer edilmesi mi gibi bi seçeneğim olsa hiç düşünmeden ilk seçeneği seçerdim. Sabri'nin gönderilmesi dünyaca ünlü bir transfer yapılması kadar büyük bir olaydır.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Sabri'nin bu hale gelmesi Galatasaray'ın suçudur. Kendisinin sahip olduğu zayıf karakter ve zeka da bunu hızlandırmıştır. Önceleri tekniği iyi bir oyuncuyken beke çekilmesiyle iyice köreldi o tekniği. Sol bek bile oynattı Fatih Hoca daha ne olsun. O da daha çok çalışıp kafayı kullanacağına işi çirkefliğe vurdu. Seneye Galatasaray'da olacağını sanmıyorum. Feldkamp biletini kesmişti ama Uğur sakatlandı maalesef.

ksenophanes dedi ki...

umarım olmaz.. Ben şahsen kaptan ve ''derin galatasaray'' ın işin içinde olduğu müddetçe sabri'nin takımdan gönderilme ihtimalini hala çok uzak görüyorum.. Misal, kaptan 2-3 hafta sağ bekte hep serkan kurtuluş'a yer verdi ama beşiktaş maçında ne oldu ? sabri krizi tuttu.. Ha beşiktaş maçında serkan kurtuluş'a yer vermek elbette ki bu adamı futbol hayatını bitirebilecek potansiyel bir maçla karşı karşıya getirmek olurdu yapacağı hatalar karşısında.. keza gerets'in bir fenerbahçe maçında uğur uçar, ferhat öztorun tercihi ferhat öztorun'u bitirmişti.. ancak herşeye rağmen kaptan'ın derin galatasaray aşkı futursuzca hasan şaş'ı oynatma sevdası ve ümit karan sevgisiyle ortaya çıkmıştır.. işte sabri de bu parçalardan biri. Neticesinde sezon başında uğur uçar'ın sakatlığı ve sabri'nin durumu ortadayken sağ bek pozisyonuna bir oyuncu transfer edilebilirdi.. çok zor görsemde umarım bu sezon böyle birşeyler olur.

Adsız dedi ki...

Ne icin, tesekkur ariyordum

Related Posts with Thumbnails

Kimsin Sen ?

 
Super Mario Jardel - Template By Blogger Clicks